Doğal Taş ve Kristallerle Şifa Atölyesi

Taşların etkileri ilk olarak insanların deneyimleriyle fark edilmiştir. Efsanelerde, eski uygarlıklarda ezoterik bilgilerde yer alan bu bilgilerden yola çıkarsak doğal taşların ve özellikle kuvars kristallerin, ruhsal güçleri geliştirmek, kehanet ve ibadet amaçlı kullanılmakta olduklarını görürüz. Aynı zamanda renkleri ve göz alıcı parlaklıkları nedeniyle ilk çağlardan beri insanların ilgisini çekmiştir. Bazen takı olarak, bazen tılsım olarak, bazen de şifa amaçlı kullanılmışlardır.

Konuyu bilimsel açıdan inceleyecek olursak, ilk önce madde=enerji gerçeğini hatırlamamız gerekir. Enerji akışının sürekliliği, her maddenin birbirini enerjisiyle etkilediğini biliyoruz ve bunu bugün bilim de ispatlamış durumda. Bir taşı suya attığınızda yayılan dalgalar diğer dalgalarla rezonansa girer ve birbiriyle kesişerek büyürler. İşte taşların taşıdığı enerji de insanların taşıdığı enerjiyle kesişerek rezonansa girer ve enerji yeniden düzenlenir.

4 saatlik bu atölyede amacımız, olabildiğince taşları tanımak, doğal taşlarla çakra temizliği yapmak ve Davut Yıldızı meditasyonu ile bedene yepyeni enerji yükleyerek şifa ve rahatlama sağlamaktır.


Leave a Comment