0507 365 65 15

Reiki Atölyesi

Kayra Gelişim > Atölyeler > Reiki Atölyesi

Reiki Atölyesi

Hıristiyan bir rahip olan Dr. Mikao Usui tarafından 19. yüzyılda Japonya’da keşfedilen çok eski bir tedavi yöntemidir. Reiki geleneğinden 2500 yıllık Sanskrit kutsal metinlerinde söz edilmektedir.

Reiki dönüşüm enerjisidir. Olumsuzu olumluya çevirir. Reiki ellerin temasıyla gerçekleştirilen son derece kolay ve güçlü bir şifa sistemidir. Bu basit fiil, dokunmayla şifa veren tüm tekniklerin esasını oluşturur. Reiki enerjisini kullanan kişi bu enerjiye kanal vazifesi görür. Kendi enerjisini kullanmaz. Kişi enerjinin yapısını düşünceleri ile değiştiremez.

Reiki din değildir, herhangi bir dinle bağlantılı da değildir. Bu yaşam gücü enerjisi hayatın bizzat kaynağıdır ve herhangi bir dini felsefeden -hem kavram, hem de tarihsel gerçek olarak- çok daha eskidir.

İnsan veya hayvan olsun, tüm canlı bedenler ısı ve enerji yayarlar. Bu enerji, yaşam gücünün kendisidir ve insanlık tarihi kadar eski ve çeşitli adları vardır. Hindistan’da “Prana”, Çin’de Chi, Reich’a göre Orgon ve Japonya’da Ki enerjisi adı verilen enerji aslında kısaca “Yaşam Enerjisi”dir. Yaşayan her şeyde Ki olmakla birlikte Reiki’ye uyumlanan alıcı onun sonsuz kaynaklarına daha çok açılır. Alıcı buna ilk uyumlandığı andan itibaren ömrünün sonuna kadar bu şifa enerjisinin aracı haline gelir. Tek yapması gereken şey ellerini şifa vereceği bölgenin üzerine koymasıdır ve enerji kendiliğinden ellerinden akacaktır. Kişiyi doğrudan Ki’nin kaynağıyla ilişkiye geçiren uyumlama, bunu alan kişinin yaşam gücü enerjisini de arttırır. Reiki’yi diğer elle şifa verme yöntemlerinden ayıran sadece bu uyumlama veya inisyasyon sürecidir. Uyumlama bir şifa terapisi değildir, şifayı yaratan sürecin ta kendisidir.

Her derecenin uyumlaması onun Ki’yi denetleme ve yönlendirme yeteneğini güçlendirir. Bu uyumlamalar aslında Reiki’nin özünü oluşturur; öğretmenden öğrenciye aktarılan bu süreç olmadan yapılan şifa Reiki değil başka bir şeydir.

Uyumlamadan itibaren uyumlamayı alan kişi bir Reiki uygulayıcısıdır; daha önce hiç farkında bile olmadığı yetenekleri açığa çıkmıştır. Aslında uyumlama kişiye yeni bir şey vermez; zaten kendisinde var olan şeyleri düzene koyar, açar ve farkındalığı arttırır.

Öğrenme süreci Reiki 1’le başlar bunu 2. Seviyede uzaktan şifa 3. Seviyede ise ruhsal rehberlerle şifa çalışmaları izler. Reiki enerjisi kişiye her yönden şifa verir. Örneğin bir baş ağrısını tedavi ederken Reiki başka organlara ve düzeylere de şifa verebilir. Şifacının elleri acılı bölgede (baş) olmakla birlikte bazı baş ağrıları sindirim sistemi kaynaklı da olabilir. Eğer baş ağrısı bağırsaklardan kaynaklanıyorsa enerji hem buraya hem de başa yönlenir. Bunların her ikisi de fiziksel düzeydedir. Eğer baş ağrısının nedeni duygusalsa (örneğin stres) Reiki bu düzeyde de yardım eder. Benzer şekilde, eğer ağrının kaynağı zihinsel ya da ruhsal düzeylerdeyse Reiki burada da şifa verici etkisini gösterir. Şifayı alan kişinin başka bir rahatsızlığı varsa (belki de alerjisi vardır) Reiki alıcı belirtmemiş olsa bile, oraya yönlenecektir.

* Uyarı ! Hiçbir faaliyetimiz tedavi amacı taşımamaktadır. Site içerisinde yer alan bilgiler ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Hastalık ve tedavi gerektiren sorularınız için lütfen doktorunuza danışınız.